Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná

O nás

Detský domov „Ratolesť“ Tŕnie 90


Detský domov „Ratolesť“ Tŕnie vznikol 1.12.2003 pretransformovaním zo Špeciálnej základnej školy internátnej, ktorá bola pôvodne otvorená už v roku 1971 zo Základnej školy v Tŕní, ktorá tu fungovala od roku 1961 a v roku 2003 bola presunutá do ZŠ Budča.

Budova domova od severuV roku 2004 prebehla rozsiahla rekonštrukcia budovy detského domova, pri ktorej sa menil hlavne interiér domova. Jednoposchodová budova sa zmenila na 5 bytov so samostatnými vchodmi. Menil sa nielen vzhľad, ale hlavne systém práce s deťmi – internátny typ detského domova sa zmenil na samostatné skupiny rodinného typu so samostatným hospodárením. Starostlivosť o deti v každom byte zabezpečuje 6 zamestnancov – 3 vychovávatelia a 3 pomocní vychovávatelia.
Budova Železná Breznica.jpg
To však nebol koniec zmenám. V roku 2005, od 1.4. sa Detský domov „Ratolesť“ Tŕnie zlúčil so susedným Detským domovom Hviezdička Železná Breznica s riaditeľstvom na Tŕní. K 01.04.2018 má náš detský domov kapacitu 88 detí (40 na Tŕní, 20 na Železnej Breznici, 8 mladých dopselých vo Zvolene a 20 detí v profesionálnych rodinách) a pracuje v ňom 60 zamestnancov. Sme najväčším detským domovom v Banskobystrickom regióne.

Logo domovaĎalšími súčasťami detského domova, ktoré sa však nachádza v neďalekom Zvolene je: 1 samostatná skupina pre mladých dospelých, ktorí sa pripravujú na povolanie s kapacitou 8 dospelých v dvoch bytoch detského domova) a 10 profesionálnych rodín, ktoré majú 20 detí vo vlastných bytoch a stredisko pre matky s deťmi na Železnej Breznici s kapacitou 3 matky a 3 deti.

Do budúcnosti plánujeme udržatelnosť siete profesionálnych rodín a prácu na návrate čo najviac detí do svojich biologických rodín, alebo hľadanie náhradných rodín, či už pestúnskych alebo osvojiteľských.

 

 


 

dnes je: 26.6.2019

meniny má: Adriána

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka